Scrollen
Workshop
6 maart 2025 - 09:30

Workshop Herkennen van en omgaan met beginnende dementie

Beginnende dementie is lastig te herkennen en soms weet je ook niet goed hoe je ermee om moet gaan. Ook is vaak niet bekend bij wie je terecht kunt voor meer informatie of naar wie je door kunt verwijzen. Tijdens deze workshop krijg je inzichten in het leven van iemand met beginnende dementie, je leert dementie te herkennen en je ontvangt tips zodat je voortaan weet wat je het beste kunt doen.
Speciaal voor vrijwilligers die met ouderen werken

Alle informatie op een rijtje

Datum 6 maart 2025
Tijd 9.30 - 12.00 uur
Locatie INZET078! Eerste verdieping Ruimte B
Adres Johan de Wittstraat 40
Trainer Annette Wilson

Wat ga je doen?

Tijdens deze workshop ga je in groepjes van maximaal 4 deelnemers ervaren hoe het is om te moeten leven met (beginnende) dementie. Door middel van een VR (Virtual Reality) bril ervaar je zelf de symptomen van dementie en hoe lastig het is om eenvoudige alledaagse handelingen uit te voeren. Annette Wilson, casemanager dementie begeleidt je hierbij. Na afloop komen de groepjes bij elkaar en bespreek je je ervaringen. Annette vertelt hoe je (beginnende) dementie kunt herkennen aan de hand van de 10 meest voorkomende signalen. Ook geeft ze je praktische tips en handvatten hoe je hiermee het beste om kunt gaan. Tot slot bespreken we waar je meer informatie kunt vinden, wat je zelf kunt doen en naar wie je door kunt verwijzen.

Voor wie is deze Workshop bedoeld?

Vrijwilligers die in hun rol als maatje, gastheer- of vrouw of hulpverlener regelmatig in contact komen met ouderen die nog wel zelfstandig thuis wonen, maar waarbij je soms het vermoeden hebt dat er misschien sprake is van beginnende dementie.

Inschrijven maar

Inschrijfformulier Workshop Herkennen van en omgaan met beginnende dementie

  • Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.